X

حفاظ تخت بیمارستانی (محافظ تخت سالمندان)

09124612936 مدیر فروش
حفاظ تخت بیمارستانی (محافظ تخت سالمندان)

حفاظ تخت بیمارستانی که هم به منظور محافظ تخت سالمندان و هم سایر تخت های بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرد، باعث حفظ ایمنی بیماران در هنگام خواب می شود و بسیاری از بیماران برای جابجایی و بلند شدن از این حفاظ ها استفاده می کنند.

میلاد طب
میلاد طب

افراد ناتوان و بسیاری از بیماران که توانایی انجام کارهای روزمره خود را ندارند و همچنین بسیاری از سالمندان به علت بیماری و کهولت سن ناچار هستند ساعت های طولانی بر روی تخت بیمارستانی استراحت کنند. بسیاری از خانواده ها و مراقبین بیمار به منظور ارائه خدمات پرستاری و آسان تر شدن کار خود برای مراقبت بیشتر از بیمار، از تخت بیمارستانی در منزل استفاده می کنند چرا که نگهداری از بیماران و افراد سالمند در منزل نیاز به مراقبت های خاص و ویژه دارد.

کاربرد حفاظ تخت بیمارستانی

با اینکه تخت های بیمارستانی بسیار راحت هستند، اما نیاز به محافظ کنار تخت دارند چرا که کمک می کند تا از افتادن و غلتیدن فرد بیمار و شخص سالمند از روی تخت جلوگیری شود. با وجود محافظ کنار تخت یا بد ساید، فرد بیمار و سالمند بدون ترس از افتادن می تواند به راحتی جابجا شود و بخوابد. از طرفی حفاظ های تخت بیمارستانی باید دارای استحکام مناسبی باشند و اگر در شرایطی که بیمار یا سالمند خواب است و بر روی محافظ تخت افتاد، حفاظ تخت بیمار یا سالمند توان مقاومت را داشته باشد و نشکند. همچنین بیماران چون از تشک های مخصوص زخم بستر مانند تشک مواج یا سلولی استفاده می کنند، در صورت وجود نداشتن حفاظ بیشتر در معرض افتادن قرار می گیرند.

برای خرید تخت مخصوص سالمندان کلیک کنید. این تخت‌ها در مدلهای برقی و مکانیکی در مجموعه میلاد طب موجود است.

حفاظ تخت بیمار

پس حفاظ های تخت بیمار بسیار وجودی حیاتی دارند و استفاده از آن ها برای حفظ امنیت و آرامش بیمار بسیار ضروری است.  حفاظ تخت های بیمارستانی در اندازه و سایز های مختلف طراحی و تولید می شود و برای هر یک از انواع تخت های بیمارستانی مدل خاصی داشته و می توان استفاده کرد. از نکات بارز این حفاظ ها می توان به این موضوع اشاره کرد که بد ساید های تخت بیمارستانی بسیار محکم هستند و به راحتی باز و بسته می شوند. این حفاظ ها از مواد پلیمری و آلومینیوم و آهن ساخته شده اند و در هر اندازه ای قابل سفارش می باشند.

مدل های مختلف حفاظ کنار تخت بیمارستانی

نکته قابل توجه این است که تمام تخت های بیمارستانی حفافظ‌ های گوناگونی دارند. به عنوان مثال تخت های تک شکن و دو شکن پایه متحرک، دارای حفاظ هایی با آبکاری استیل هستند که نحوه جای گذاری و استفاده از آنها به صورت کشویی می باشد. در صورتی که در تخت های برقی و تخت های مکانیکی و اهرم دار رویه  ABS، محافظ کنار تخت  به صورت آکاردئونی می باشد و در صورت عدم استفاده کاملا بر روی هم قرار می گیرند و با سطح تخت مماس می شوند.

تخت های بیمارستانی مخصوص اتاق icu و ccu نیز دارای بدساید ها و محافظ های پروانه‌ای هستند و به صورت 4 تکه مجزا روی تخت نصب می شوند و هر کدام دارای حرکت مستقل و مجزا می باشند. در تخت های اطفال و نوجوانان به علت شرایط کودکان، از محافظ های محکم و مقاوم استفاده می شود چرا که مادر در کنار فرزند خود بر روی تخت استراحت می کند و باید ایمنی لازم برقرار باشد.

مزایای استفاده از حفاظ تخت بیمارستانی 

  • جلوگیری از افتادن سالمندان و کودکان از روی تخت بیمارستانی
  • پوشش الکترواستاتیک سفید و ضد آب
  • نصب آسان بدون نیاز به پیچ و مهره
  • جایگزین مناسب به جای دستگیره های کنار تخت
  • کمک به تغییر وضعیت سالمندان و بیماران از روی تخت
  • ایجاد فضای ایمن برای سالمندان و کودکان


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید